مزایا و معایب پیش ساخته

مزایا و معایب پیش ساخته : با هر روش ساخت مزایا و معضلاتی وجود دارد که میتواند روند ساخت را آسان تر و یا پیچیده تر کند. این که آیا در حال ساخت یک دیوار حائل کوچک ، یک سد بزرگ یا ساختمان اداری هستید ، مهم است آگاهی داشته باشید که چه انتظاراتی از بتن پیش ساخته میتوان داشت.

مزایا و معایب پیش ساخته

انواع مختلفی از محصولات بتنی پیش ساخته وجود دارد. از بتن پیش ساخته میتوان برای ایجاد موانع جاده ای ، بخش های ساختمانی از جمله دیوار و طیف وسیعی از قطعات بتن اکسپوز استفاده کرد.

صرفه جویی در زمان

از آنجا که قطعات مورد استفاده از قبل ایجاد شده اند ، هیچ وقتی برای ساخت و قالب بندی و بتن ریزی و کیورینگ به هدر نمیرود و پروژه بلافاصله آغاز میشود.

یکنواختی

از آنجا که اجزای بتن با استفاده از قالبهای مشابه بارها و بارها در یک کارخانه تولید شده اند ، حفظ یکنواختی در بین اجزای بتن پیش ساخته بسیار آسان است.

صرفه جویی اقتصادی

استفاده از بتن پیش ساخته می تواند با کاهش زمان صرف شده در یک پروژه و هزینه کمتری نسبت به بسیاری از مصالح ساختمانی ، به صرفه جویی در هزینه کمک کند.

مشکلات پیش ساخته بتونی(مزایا و معایب پیش ساخته)

اگرچه دلایل زیادی برای کار با بتن پیش ساخته وجود دارد ، اما در هنگام کار با این محصولات نیز برخی مشکلات وجود دارد. برخی از معایب بتن پیش ساخته عبارتند از:

حمل و نقل

انتقال بتن پیش ساخته به محل کار می تواند پیچیده باشد. وزن بتن می تواند به بسیاری از کامیون ها آسیب برساند و حفظ ثبات آن مهم است تا قطعات بتن به خطر نیفتد. روش های ویژه حمل و نقل ، مانند کامیون های حمل و نقل ، اغلب مورد نیاز است.

نصب و راه اندازی

در بیشتر موارد ، جرثقیل های متحرک برای نصب قطعات بزرگ بتن پیش ساخته مورد نیاز هستند. هنگام برنامه ریزی پروژه ای که شامل این مواد است ، مهم است که از قبل برنامه ریزی کنید و اجاره جرثقیل را حساب کنید.

تغییر

اصلاح یک قطعه بتن پیش ساخته اگر متناسب با محل قرارگیری آن نباشد ، بسیار دشوار است. در بسیاری از موارد ، اگر قطعات بتنی پیش ساخته کاملاً مناسب نباشد ، باید قطعات مناسب را سفارش داده و  تهیه کنید. بدون برنامه ریزی دقیق ، این کار می تواند هزینه بیشتری داشته باشد و زمان بیشتری را صرف کند.

تیم آرت بتن به طور کامل از مزایا و معایب بتن پیش ساخته مطلع است و میتواند در ساخت پروژه های شما به پروژه شما کمک کند.

با متخصصین ما تماس بگیرید

تیم آرت بتن توانایی ساخت قالب و تولید پنل بتنی پیش ساخته را داراست و در حال حاضر میتوانید در رابطه با پروژه خود با مشاورین ما تماس بگیرید